Garnitury Damskie

Niektórzy sądzą, że moda przez lata była domeną kobiet. Ich ubiory stanowiły o ich zamożności i wpływach. Z drugiej strony kobiety były zakładniczkami skostniałej tradycji i konwenansów. W drodze ewolucji nastąpiły zmiany, które uwolniły kobiety z gorsetów. Wiek XX to okres industrializacji przemysłu. Warunki wojenne miały wpływ na uproszczenie damskiej garderoby. W sferze mody to przede wszystkim wyzwolenie z gorsetów. Moda, wcześniej nie mająca zbyt wiele wspólnego z realnym życiem, stała się nagle jego odbiciem. Kobiety zaczęły nosić męskie stroje. Powstawały pierwsze damskie kostiumy składające się z żakietów z klapami, paskiem oraz kloszowych spódnic midi. Całość miała prosty i oszczędny charakter. Kroje również straciły swoją ciężkość i stały się krótsze. Z uwagi na trudną sytuację gospodarczą przeszywano w tym celu ubiory męskie. Po okresie przemian lata 30 XX w. zaskoczyły odrodzeniem geometrycznych kształtów i wąskich talii. Moda miała wydawać się bardziej elitarna, choć wciąż funkcjonalna.
Panie wreszcie odziedziczyły spodnie, które przestały być wyłącznie zapożyczeniem, ale w pełni dostosowanym dla potrzeb kobiecej sylwetki funkcjonalnym ubiorem pań. Nosiły je zwłaszcza gwiazdy. Przykładem wydarzenia przełomowego była premiera słynnego „Le smoking”, czyli pionierskiego projektu dwurzędowego garnituru damskiego. Przekornie do dotychczasowych męskich przywilejów, pani w smokingu intrygowała, epatowała kobiecością i dawała wyraz klasycznej paryskiej elegancji. Ówczesne damskie garnitury nie były po prostu męskim strojem przełożonym na kobiecą sylwetkę. Cenione za wygodę, były chętnie zakładane na co dzień, choć wciąż narażały panie na dezaprobatę ze strony mężczyzn. Damski kostium z dopasowanymi spodniami oraz jedwabną koszulą utrwalał się jako uniform każdej eleganckiej kobiety. Panie ceniły go za możliwość oderwania się od tradycyjnych sukienek. Współcześnie, z jego dobrodziejstwa chętnie korzystają nie tylko gwiazdy, ale także wszystkie eleganckie kobiety. Pewne siebie kobiety uwielbiają czerwone garnitury z marynarką dwurzędową, a bardziej szykowne panie kochają eleganckie białe komplety na gorące dni. Formalną klasyką są zestawy w spokojnej kolorystyce czerni oraz granatu.
Nie bez wpływu na światową modę pozostaje praca utalentowanych projektantów tworzących dla polskich marek modowych. Przykładem klasycznej istoty elegancji są projekty uznanej marki. Marka ta hołduje polskiej historii mody damskiej oraz dorobkowi polskiego wzornictwa. Wyróżnia je zwłaszcza subtelne podkreślenie atutów kobiecej sylwetki. Marka tworzy współczesne rozwiązania na światowym poziomie. Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty już dziś!