Wizyta w ośrodku Eden w Laskach

wpis w: Poradniki | 0
Dziś Fundacja Uśmiech Seniora wizytowała nowy ośrodek Eden. Nasze odwiedziny rozpoczynają serię wizyt w domach seniora w województwie śląskim i małopolskim, cyklicznie będziemy dodawać wpisy o wizytowanych domach opieki aby pomóc rodzinom w wyborze właściwego ośrodka dla seniora.

Prywatny dom opieki w Laskach to nowy ośrodek, zaczął on działać początkiem lutego bieżącego roku. Na 880 metrach kw. parterowego budynku, powstały sale dla pensjonariuszy, sale do rehabilitacji i masażu, sala komputerowa, świetlica i jadalnia.

Na zewnątrz do dyspozycji pensjonariuszy jest piękny ogród z wyznaczonymi ścieżkami i ławeczkami. Ciekawostką jest „siłownia pod chmurką”, która ma zaktywizować seniorów w pogodne dni.

Budynek powstał przy wsparciu funduszy unijnych, zatem spełnia wszystkie normy przewidziane prawem, szerokie korytarze, 2-3 osobowe pokoje z łazienkami to tylko niektóre z nich.

Również personel sprawiał wrażenie ciepłych i pomocnych osób. Uczestniczyliśmy w śniadaniu z pensjonariuszami. Niektórzy z nich potrzebowali pomocy w dotarciu na stołówkę lub przy posiłku, na co pielęgniarki reagowały chętnie i pomocnie.

Rozmowy z seniorami potwierdziły tylko nasze spostrzeżenia, każdy z nich był zadowolony z nowego ośrodka, panujących tam warunków ale też z naszej wizyty.

Nasza pierwsza wizyta w ośrodku i od razu miłe zaskoczenie. Dom jest prawidłowo prowadzony, dobrze wyposażony a pensjonariusze zadowoleni, czego chcieć więcej.

Obiektowi przyznajemy ocenę celującą, gdyż nie mamy żadnych zastrzeżeń. To wzór od którego inni powinni brać przykład.

Warto tylko wspomnieć, że obecnie trwa nabór pensjonariuszy a właścicielki nie ukrywają, że absolutnie każdy kto szuka takiego ośrodka po przyjeździe do nich, podpisuje umowę.

Właściciel ośrodka gorąco zaprasza Państwa po więcej informacji i kontakt na jego stronę internetową: www.osrodekeden.pl/laski

 

 

Kolejnym wizytowanym ośrodkiem będzie dom opieki z Bielska Białej.